top of page

השיעורים

סגנונות היוגה השונים בסטודיו

Ashtanga Yoga אשטנגה יוגה

אשטנגה

אשטנגה ויניאסה יוגה היא סגנון יוגה דינאמי שהופץ ע״י פטהבי ג׳ויס במהלך המאה ה20.

תרגול האשטנגה כולל סדרות שונות של תנוחות (אסאנות) המתבצעות באופן חזרתי (אותו רצף תנוחות בכל שיעור). באשטנגה קיימות 6 סדרות, אך לרוב, שיעור אשטנגה מתייחס לתרגול הסדרה הראשונה. 

תרגול האשטנגה מתאפיין בתנועה מסונכרנת עם הנשימה ובמעברים זורמים בין תנוחה לתנוחה (ויניאסה = מעבר) המאפשרים רצף ממושך בתרגול (flow).

הדינאמיות והרצף הקבוע מאפשרים למתרגל לחוות את הגמישות, החוזק והמיקוד שמתפתחים בהדרגה משיעור לשיעור, החום שמופק מאפשר לגוף לנקות רעלים דרך הזעה והמיקוד בנשימה מאפשר לשיעור להיות חווית מדיטציה בתנועה.

ויניאסה

ויניאסה משמעותה מעבר או זרימה, צעד אחר צעד לעבר התנוחה. 

שיעורי ויניאסה מתאפיינים במעבר זורם בין אסאנות אשר מלווה בחיבור ותיאום של התנועה והנשימה. שיעורי ויניאסה הם מגוונים ושונים - במקצב, בתנועות, ברצפים ובדגשים של ההוראה. 

לעיתים השיעור ינוע סביב נושא או יבנה בהדרגה לעבר תנוחה מתקדמת ולעיתים השיעור יהיה מורכב מסדרת רצפים המאפשרת דינאמיות, משחק והתנסות במגוון רחב של תנוחות ומעברים.

 

בדומה לאשטנגה, גם ויניאסה מאפשרת תרגול דינאמי מתוך מיקוד וחיבור לנשימה, המייצר חוויה של מדיטציה בתנועה, אך בשונה מאשטנגה - רצף התרגול בויניאסה אינו קבוע ומזמין חוויה שונה בכל שיעור.

לאורך זמן, תרגול ויניאסה מאפשר לשפה חדשה להתפתח.

התנוחות השונות שנשזרות יחד מגלות לנו איכות חדשה של תנועה במרחב.

ויניאסה יוגה Vinyasa Yoga
Yin Yoga ין יוגה

ין יוגה

ין ויאנג הם קטבים, כוחות, המרכיבים את המציאות - היאנג הוא הכוח הפעיל, הדינאמי, והין - הקוטב המכיל, הרגוע.

בתוך תרגול יוגה - מעבר לתנועה הפיזית, קיימת התעצבות אנרגטית, איזון עדין המאפשר לגוף ולתודעה להארג לתוך חיבור מסונכרן, שלם.

בתרגול ין השהיה בתנוחות ארוכה (3-5 דקות) ומתאפשרת תנועה מרפאת עבור רקמות החיבור בגוף (פאשיה), הרגעה של מערכת העצבים וחיבור למימד מדיטטיבי של התרגול.

מאתגר לנסות ולתאר את איכות תרגול הין במילים, אך קיים משפט בעולם הין יוגה הרומז לנו על איכותו -

״אנו לא משתמשים בגוף בכדי להכנס אל התנוחה, אנו משתמשים בתנוחה כדי להכנס אל הגוף״

ויג׳נאנה

ויג'נאנה יוגה היא אימון משולב הבנוי מישיבה שקטה (מדיטציה) תרגילי נשימה (פרניאמה) ורצפים של תנוחות (אסאנה). פירוש המילה ויג'נאנה בסנסקריט הוא – הבנה עמוקה. באימון הויג'נאני המבט הפנימי מבקש להתבונן בגוף ברגישות ומבפנים. התנועה בשיעורים ברובה זורמת ולעיתים נעמיק בעקרונות, אזורי גוף או תנוחות מסוימות - מוזמנות ומוזמנים בשמחה

Vijnana Yoga ויג׳נאנה ויגנאנה יוגה
iyengar yoga איינגר איינגאר יוגה

ברוח האיינגאר

יוגה ברוח האיינגאר 
יוגה בשיטת איינגאר שמה דגש רב על מנח הגוף בעת ביצוע התנוחה. שיטה זו מאופיינת בהוראה מדוייקת ומובנית, שימת לב לפרטים ונסיון להגיע לתנוחה אופטימלית עבור המתרגל. 
בשיעור זה נלמד את יסודות היוגה מההתחלה. נתמקד בתנוחות עמידה, שהן השער לתרגול ומהוות את הבסיס לשאר משפחות התנוחות (כפיפות לפנים, פיתולים, תנוחות הפוכות וכו'). 
שיעור זה מומלץ למתחילים ולמתרגלים משיטות אחרות הרוצים להעמיק את התרגול. 

הסדרות של באלו

באלו הוא מורה ותיק לאשטנגה מארמבול שבגואה.

במהלך השנים פיתח באלו שיטה של סדרת תרגולים שתפקידה לעזור למתרגל להבין את תרגול האסנה לעומק ולהכין את הגוף לתרגול הסדרות המתקדמות של האשטנגה.

הסדרה מחולקת ל3 תרגולים ובכל שבוע יוקדשו השיעורים לאחד מהם:

סדנת פתיחות אגן ושיווי משקל על הידיים.

לפעמים אנחנו חשים שוויתור הוא חולשה.
תרגול פתיחות אגן מלמד אותנו שוויתור מאפשר לנו לראות את הדברים אחרת. שחרור האחיזה יתן תחושה של קלות ואז נלמד איך לעוף. רצף התרגול יוצר מקום באגן בירכיים ובגב התחתון ומפתח חוזק בשרירי הליבה הגו העליון חזה וזרועות. נתחיל באסנות תרגול קלות ונתקדם לאסנות משולבות של פתיחות אגן תוך כדי העברת משקל לידיים. נלמד איך וויתור יכול לחזק אותנו.

סדנת עמידות ידיים ומעברים

עמידות ידיים לא נועדו רק למתרגלי יוגה מתקדמים במיוחד. חלק ניכר מהקושי הפיזי מקורו בתודעה שלנו. הסוד בשליטה בעמידת ידיים הוא מיקוד והשקטת התודעה על מנת לאפשר למפרקים ולשרירים לתמוך ולייצב את הגוף. בסדנה נתרגל רצף שיעזור לנו להתגבר על הפחד, לשפר את שיווי המשקל ולחזק את הגוף. נעבוד על עמידות ידיים שונות בעזרת קיר או בן זוג. נתרגל מעברים מעמידה לעמידת ידיים וקפיצה לאחור ולפנים בצורות שונות.

סדנת כפיפות לאחור ו BACK DROP.

המעבר לגשר מעמידה (או BACK DROP) הינו מאתגר, מפחיד ומרגש כאחד. כאשר מתחילים ללמוד את המעבר רב התלמידים נעזרים בתמיכת המורה אך ניתן ללמוד טכניקה שתאפשר לנו לתרגל את המעבר בעצמנו. הרצף בנוי בצורה מדורגת על מנת להגמיש את הגו (גב, בית החזה, בטן) והכתפיים לקראת תרגול כפיפות עמוקות לאחור, בבטחון ובטבעיות.

לפני כ7 שנים ג׳ינג׳ר ותומר נסעו להודו במטרה למצוא מורה להעמיק איתו את התרגול - שם פגשו לראשונה את באלו ונשבו בקסמיו.
בברכתו של באלו תומר וג'ינג'ר מלמדים בשיטתו בארץ מ-2017.

Handstand yoga עמידת ידיים
shadow yoga שאדו יוגה

ויניאסה ברוח השאדו

תרגול השאדו יוגא עובר דרך כמה מהלכים- חימומים ושחרור מפרקים, סדרות הכנה, עבודת רגליים עם כיווני תנועה ייחודיים בהשראת עולם החי ואמנויות לחימה, אסאנה, אימון נשימה ומפגש עם מה שבא. 

יש לנו זמן. אנחנו בונים בסיס יציב.

יוגה הריון

תקופת ההריון היא תקופה מרגשת ויחד עם זאת מאתגרת.
הגוף משתנה והופך למפעל של ייצור חיים. השינוי הזה משפיע על היציבה, על זרימת הדם, על מערכת העיכול, על הנשימה, על שיווי המשקל, על הנפש ובעצם על הכל!
השינוי הזה מבקש יחס ותשומת לב מיוחדת.
שיעורי ההריון מביאים תנועה רכה וזורמת לגוף ההריוני המשתנה ומשלבים בתוכם ידע וכלים לתמיכה במהלך ההריון וכהכנה ללידה.
השיעורים מתאימים לטרימסטר שני ושלישי.

 תרגול קבוע במהלך ההריון מאפשר לשמור על גוף בריא, נשימה איכותית בשבילך ובשביל העובר/ית והריון נוח יותר. התרגול מאפשר לחזק את הגוף ולשמור עליו גמיש ופתוח.

יוגה הריון pregnancy yoga maternal yoga
Aerial View of Lake

האטה יוגה

המשמעות המילולית של האטה היא שמש (״Ha״) וירח ("Tha"). אחד הכתבים המפורסמים ביותר של תרגול היוגה, נקרא ״האטה יוגה פרדיפיקה״ בו מתוארת דרך התרגול של ההאטה יוגה. 

למעשה ניתן לכלול בתוך תרגול ההאטה את מגוון השיטות תרגול שאנו מכירים כיום. 

שיעורי האטה יוגה בסטודיו יורכבו ממגוון אסאנות (מנחים) תוך כדי לימוד והסברים על כל מנח, דגשים והעמקה על הגוף, הנשימה, והתודעה. 

התרגול מתאים לתלמידים חדשים ולמתרגלים מנוסים.

bottom of page