top of page

שבת, 28 בינו׳

|

Tel Aviv-Yafo

סדנת ין וכדורים - Yin Yoga & Mayo-Fascia Release

בסדנה נחווה עבודה עמוקה על רקמות החיבור ונבין לעומק את שיטות העבודה שעוזרות להן להמתח, להתגמש, לשחרר חסימות ולשחרר מתחים ממערכת העצבים. נעבוד גם בשיטת מסז' עצמי עם כדורים מיוחדים בנקודות הטריגר התפוסות, שזקוקות לעיסוי רקמות עמוק, וגם בשיטת ין יוגה בה נרפה את הגוף לתוך תנוחות ישיבה ושכיבה

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
סדנת ין וכדורים - Yin Yoga & Mayo-Fascia Release
סדנת ין וכדורים - Yin Yoga & Mayo-Fascia Release

זמן ומיקום

28 בינו׳ 2023, 9:30 – 12:00

Tel Aviv-Yafo, Yehuda Hayamit St 37, Tel Aviv-Yafo, 6813443, Israel

פרטי האירוע

ין יוגה הוא תרגול מרפא המתייחס לגוף כמכלול אחד המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית, ושואב השראה מהיוגה הרסטורטיבית. זהו תרגול שנועד לאזן את הקצב המהיר והתובעני של החיים באמצעות שהייה ארוכה ורפויה באסנות (התנוחות) השונות. דרך זו מאפשרת לנו לחזק באופן ייחודי אזורים שבדרך כלל לא זוכים ליחס- כגון עצמות, פאשיה, רצועות וגידים – ושחיזוקם דורש לחץ מתון וממוקד לאורך זמן. התרגול האיטי והנושם מאפשר לנו התבוננות שקטה פנימה והיכרות עם מערכת העצבים מתוך מקום של שחרור וחוסר תנועה. במהלך התרגול אנו מרפים ומלמדים את השרירים להירגע ולהתגמש, ומאפשרים למערכת העצבים לעבור באופן מושכל ממצב מתוח הקרוי "Fight or Flight" למצב רגוע הנקרא "Rest and Digest". בסדנה, נעמיק בסדרות של תנוחות שמטרתן לשחרר חסימות פיזיות ואנרגטיות באמצעות תרגילי נשימה, אסאנות ולחיצות נקודתיות בעזרת אביזרים ייחודים לין יוגה. במהלך הסדנה נלמד להכיר ולהבין - באופן שכלי, רגשי וחושי - את ערוצי האנרגיה בגוף שלנו, כלי שנוכל להשתמש בו במהלך החיים. כדי להבין את העבודה על רקמות החיבור העמוקות, נחווה מסז' רקמות עמוק בישיבה ושכיבה על כדורים מיוחדים מעץ שעוצבו במיוחד לתרגול וימוקמו בנקודות מפתח ברשת המרידיאנים. • הסדנה מתאימה לכל הרמות – גם למתרגלים חדשים ולמי שאינם בעלי כושר גופני גבוה, וגם למורים ליוגה ולמתרגלים ותיקים המעוניינים להוסיף את אימון הין יוגה לתרגול, לשיעורים ולחיים.

* * * על נגה: נגה החלה לתרגל יוגה בשנת 1997 בשיטות שונות בתל אביב, ושנים מספר התמקדה באקרו יוגה ומיומנויות קרקס. בשנת 2000 היא גילתה שתרגולי איינגר יוגה עוזרים לבעיות הגב שסבלה מהן, ועם השנים העדיפה להתמקד בסגנון זה. בשנים אלו למדה עם מורים שונים, מישראל ומהודו. בשנים 2003-2006 היא עשתה תואר ראשון בסמינר הקיבוצים בהוראת תיאטרון-מחול ותנועה, וגילתה תשוקה מיוחדת לאנטומיה, פיזיולוגיה וקינזיולוגיה- שיעורים שלמדה לאורך שנתיים מלאות. בשנת 2006 היא עברה לגור בהודו והתמקדה בהאטה יוגה בעיר צ'נאי (מדרס) שבדרום מזרת תת-היבשת, שם למדה באופן אישי עם מורה מקומי בשם סונדאר. בשנים 2007-2009, תוך כדי הריון ראשון ושני, הוסיפה נגה גם הוראת יוגה להריון ובייבי יוגה לרזומה שלה בעת שגרה באוסטרליה. נגה היא גם הידרוטרפיסטית מוסמכת ע"י מכון ווינגייט ומטפלת בכירה בשיטת קרניו-סאקרל (ענף של אוסטיאופתיה). בין 2009-2017 היא גרה בבאלי אשר באינדונזיה. במרכז בינ"ל זה היא זכתה להכיר מקרוב ולהיחשף לסגנונות ומורים נוספים, ללמוד וללמד במרכזים גדולים ליוגה ובפסטיבלים מרכזיים בדרום מזרח אסיה.  נגה עשתה קורסי מורים של 1000 שעות ויותר עם Denise Payne, One Song Yoga, Radiantly Alive והיא מוסמכת להכשיר מורים ע"י הארגון הבינ"ל Yoga Aliance וע"י ארגון מורי היוגה בישראל. עוד על נגה אפשר לקרוא באתר שלה   yinyoga.co.il

תלמידיה מעידים על יכולתה להתאים את התרגול לצרכיהם המשתנים תוך יחס אישי וידע רב הן במסורות היוגיות העתיקות והן באנטומיה ופיסיולוגיה מערבית מודרנית.

נגה למדה ולימדה מעל עשר שנים בהודו, אוסטרליה ובאלי ומביאה איתה לארץ משב רוח רענן ונקודת מבט מעמיקה ומקצועית על היוגה.

נגה היא חלוצת סגנון ין יוגה בישראל. היא משלבת כלים מהעולם הטיפולי וכלים מדיטטיביים, מדריכה אותנו לחמלה, סבלנות ויכולות הכלה והרגעה מודעת של מערכת העצבים. נגה מלמדת בעיקר סדנאות והשתלמויות בסגנון זה בכל הארץ, וכן בכנסים, פסטיבלים וימי עיון.

Yinyoga.co.il

בפייסבוק:  Noga Weiss

אינסטגרם: noga.yoga

שיתוף

bottom of page